E-learning i wydawnictwa interaktywne

Nasz zespół od 1998 roku opracowuje kursy, testy i ćwiczenia interaktywne. Wdrażamy autorskie platformy do zarządzania procesem szkoleniowym i oprogramowanie firm trzecich. Jako partner Door Group i Door International, oferujemy w naszych projektach wsparcie 30 certyfikowanych trenerów w Polsce i blisko 1000 trenerów i konsultantów w 90 krajach na świecie.

Platformy wydawnicze

Autorskie rozwiązanie do wieloformatowej konwersji treści i obsługi procesu wytwarzania e-publikacji (kursów, podręczników, czasopism, katalogów, przewodników), przeznaczonych do wyświetlania na komputerach, tabletach, telefonach i tablicach interaktywnych. Wykorzystujemy ponad dziesięcioletnie doświadczenie w tworzeniu platform dla największych projektów edukacyjnych.

Produkcja nagrań i filmów edukacyjnych

Oferujemy realizację najwyższej jakości nagrań dźwiękowych i słuchowisk. Zapewniamy znanych lektorów, niezwykłe barwy głosu, przemyślane interpretacje i reżyserię. Oferujemy także sprzęt i ekipy do produkcji filmowej.


Wybrana tematyka

Zakres opracowywanych przez nas kursów obejmuje m.in. następującą tematykę:

 • Opracowanie kursu e-learning
 • Platforma e-learningowa moodle
 • Nauczyciel w e-learningu
 • Metody interaktywne w e-learningu
 • Integracja uczestników w projektach e-learningowych
 • Motywowanie uczestników e-learningu
 • Metoda projektów w e-learningu
 • E-learning dla seniorów
 • Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
 • Podstawy pracy z grupą
 • Projektowanie szkoleń dla dorosłych
 • Organizacja szkoleń
 • Praca z seniorami
 • Skuteczne wyszukiwanie informacji w Internecie
 • Słowniki internetowe i narzędzia do automatycznego tłumaczenia tekstu
 • Wyszukiwarka tekstów naukowych Google Scholar
 • Mapy w projektach szkolnych
 • Internetowe dokumenty i współpraca online
 • Tworzenie internetowej strony projektu szkolnego w ciągu 5 minut
 • Aparat fotograficzny w szkole. Czym jest edukacja wizualna?
 • Film i kamera filmowa w szkole
 • Podcasty – internetowe audycje radiowe
 • Przykład gry dydaktycznej a umiejętność uczenia się
 • Uprzedzenia i stereotypy
 • Płeć społeczno-kulturowa a płeć biologiczna

Platforma e-learning – wybrane moduły

Moduł LCMS

Moduł LCMS platformy Progress Framework jest wynikiem 10 lat doświadczeń w produkcji i dystrybucji szkoleń. Sama platforma e-learning jest elementem pakietu Progress Framework 2012, ale może stanowić osobną aplikację. Program ten zawiera bogaty zestaw narzędzi do szybkiego, łatwego, intuicyjnego tworzenia i udostępniania interaktywnych kursów, testów i publikacji elektronicznych przez osoby, które nie posiadają specjalistycznej wiedzy komputerowej. Wyposażony jest w funkcje automatycznego monitorowania postępów w nauce. Sprawdza, którzy użytkownicy uczestniczyli w e-szkoleniu czy rozwiązali prawidłowo test. Na każdym etapie możliwe jest wygenerowanie szczegółowych raportów, pozwalających na precyzyjne zarządzanie procesem szkoleniowym i analizę postępów w nauce.

Platforma zgodna jest z międzynarodowymi standardami S.C.O.R.M. i AICC (opcja), dzięki temu można wykorzystać ją do uruchamiania kursów tworzonych przez niezależnych producentów, a także jako narzędzie do produkcji kursów uruchamianych później w innych systemach, na płytach CD (z opcją wysyłania wyników do platformy) albo w sieci lokalnej.

System wspiera w tworzeniu pełnowartościowych kursów internetowych złożonych z wielu różnorodnych elementów i interakcji.

Portal

Progress Framework 2012 to oprogramowanie pozwalające na tworzenie rozbudowanych serwisów internetowych. W takim wypadku pozostałe elementy systemu (jak platforma e-learning, forum itd.) są osadzone w globalnym portalu, z wieloma poziomami dostępu.

CMS, czyli content management system, to zestaw wizualnych narzędzi do szybkiego i łatwego tworzenia stron internetowych przez osoby, które nie posiadają specjalistycznej wiedzy komputerowej. Autor tekstu nie przesyła go informatykowi, który koduje go na HTML, ponieważ samodzielnie, w ciągu kilku sekund, jest w stanie umieścić go na stronie. Gdy zauważy błąd, może od razu wprowadzić potrzebne zmiany.

Moduł posiada mechanizmy usprawniające zarządzanie rozbudowanymi serwisami, tj. obsługę wersji dokumentów czy workflow (dokument roboczy, akceptacja/publikacja, archiwum).

Baza wiedzy i repozytorium elementów

Progress Framework 2012 pozwala na stworzenie w jednym miejscu bazy wiedzy, do której dostęp, na różnym poziomie, będą mieli pracownicy, partnerzy i klienci. Aplikacja rozpoznaje użytkowników i wyświetla wyłącznie treści, do jakich powinni mieć dostęp. Wbudowana hurtownia danych i nowoczesna wyszukiwarka pozwalają na błyskawiczne przeszukiwanie nawet setek tysięcy dokumentów. System pozwala na opisywanie treści w celu ich szybszego wyszukiwania i dzielenia pod kątem merytorycznym (grupy tematyczne, kompetencje, tagi, metadane). Portal zawiera wszystkie popularne narzędzia komunikacyjne, tj. forum, chatroom, system do rozsyłania biuletynów i automatycznie generowanych powiadomień. Dodatkowo, istnieje opcja opracowania i dołączenia narzędzi typowo intranetowych, tj. obieg dokumentów, zarządzanie projektami, czasem pracy, zasobami itd.

System do prowadzenia badań organizacji

Progress Framework 2012 umożliwia prowadzenie najbardziej zaawansowanych badań (ankiet, metodą feedback 360, testów kompetencyjnych, testów psychometrycznych itp.).

Wszystkie wyniki mogą być prezentowane w formie raportów (html), wyeksportowane do formatu MS Excel albo wysyłane do zintegrowanych z Progress Framework 2012 systemów zewnętrznych (np. via SOAP). Możliwe jest szybkie tworzenie kolejnych typów raportów (w ramach usługi wdrożenia lub usługi opieki nad oprogramowaniem) oraz dostosowywanie procesów ich dystrybucji do indywidualnych potrzeb, tj. generowanie dokumentów PDF i wysyłanie na określony adres, udostępnianie wyników pracownika jego przełożonym itd.

Definiowanie ekranów, form ćwiczeniowych i testów

Moduł LCMS (Learning Content Management System) platformy Progress Framework był przygotowany początkowo jako wewnętrzne narzędzie do przemysłowej/wydajnej produkcji szkoleń i wydawnictw interaktywnych. W przeciwieństwie do wielu narzędzi desktopowych, moduł LCMS Progress Framework 2012 umożliwia współtworzenie szkoleń przez interdyscyplinarne zespoły, w których każda osoba odpowiada za wykonywanie części czynności, w których jest ekspertem.

Przygotowywanie lekcji czy testu polega na wypełnianiu formularzy i tworzeniu w ten sposób zestawu ekranów (slajdów) zawierających treść merytoryczną, pytanie z opcjami odpowiedzi albo interakcję innego typu. System umożliwia wielokrotne wykorzystania tego samego obiektu w różnych zasobach (jedna instancja obiektu – wiele miejsc wystąpienia).

Umożliwia tworzenie najbardziej rozbudowanych ćwiczeń i testów. Dodatkowo, wzbogacanie treści umożliwia rozbudowany edytor WYSIWYG, pozwalający na tworzenie tabel, linków, wstawiania filmów, zdjęć, animacji flash itd.

Moduł do testów pozwala na tasowanie pytań w zestawach, tasowanie odpowiedzi w pytaniach, losowanie pytań, definiowanie limitów czasowych, nadawanie wagi pytaniom i sekcjom oraz nadawanie pytaniom statusu pytania obowiązkowego.


kom